Збираєтеся розлучитись? Дізнайтеся нові важливі правила поділу майна

АСН 2
Збираєтеся розлучитись? Дізнайтеся нові важливі правила поділу майна
Збираєтеся розлучитись? Дізнайтеся нові важливі правила поділу майна

Рішення Верховного Суду України відходить від презумпції про те, що придбана в шлюбі власність обов'язково є спільним майном подружжя, - йдеться на сайті Національної Асоціації адвокатів України.

У Верховному Суді України повідомили, що в процесі розгляду спорів про поділ майна подружжя необхідно враховувати наступні обставини: при придбанні майна; кошти, за які майно було придбано (джерело придбання), мета придбання майна, яка дозволяє визначити правовий статус спільної власності подружжя.

При цьому суд наголошує, що тільки в разі, якщо придбання майна відповідало зазначеним критеріям, таке майно може бути визнано спільно нажитим і підлягає розподілу між подружжям на підставі ст. 60 Сімейного кодексу.

Наприклад, в один і той же день дружина продала свою придбану до шлюбу квартиру, а на виручені кошти придбала іншу квартиру, але вже в шлюбі. А подружжя, яке прожило в шлюбі близько року, не надало суду доказів того, що в період шлюбу вони заробили гроші на квартиру. Тому квартира, хоч і була придбана в шлюбі, проте покупка була здійснена за рахунок особистого дошлюбного майна дружини, а тому не може бути спільною сумісною власністю подружжя.

Також існують і інші випадки - пара до шлюбу заробила на майно, або гроші на його придбання були подаровані батьками, але сам об'єкт майна був придбаний вже в шлюбі. У такому випадку головне довести, що майно придбано на власні кошти одного з подружжя. Такими доказами можуть послужити розписки, договір зі спеціальним застереженням, в деяких випадках допоможуть свідчення.

Слід врахувати, що на таку правову позицію не можна розраховувати тільки на тій підставі, якщо один з подружжя не працював у період шлюбу. Так, придбане в шлюбі майно за гроші, зароблені другою особою, буде належати обом з подружжя, оскільки все зароблене в шлюбі є спільною власністю подружжя. Відповідно, і майно, придбане на ці кошти, є також сумісною власністю подружжя.