Мати автомобіль із Польщі буде складніше: нові правила

Експрес
Мати автомобіль із Польщі буде складніше: нові правила

Нові правила техогляду автомобілів вступають в силу в Польщі понеділок, 13 листопада 2017 року, пише yavp.pl.

Техогляд авто в Польщі

Технічний огляд є обов'язковими для всіх автомобілів, зареєстрованих у Польщі, за винятком легких причепів. Для легкових автомобілів перший техогляд повинен бути виконаний протягом трьох років з дати першої реєстрації, другий - протягом двох років, кожне наступне дослідження технічного стану авто проводиться не рідше одного разу на рік.

Як це працює

З 13 листопада 2017 року плата за техогляд буде стягуватися до його проведення. Вартість процедури для легкового автомобіля складе 98 злотих (тобто, не зміниться). Не варто забувати про реєстраційний внесок, який складе ще додатковий 1 злотий.

Якщо транспортний засіб не відповідає нормам і вимогам, що пред'являються до його технічного стану, інформація про це буде одразу відправлена ​​до Центрального регістру (пол Centralna Ewidencja Pojazdów). Це дозволить іншим фірмам дізнатися про причини, за якими даний автомобіль не пройшов техогляд. Вартість вторинної процедури на тій же техстанції становитиме від 13 до 36 золотих залежно від серйозності несправності. Замовник також зможе пройти повний техогляд ще раз після закінчення 14 днів, але вже на іншій станції, але платити за нього доведеться в повній мірі.

Що змінюється

По-перше, зникає можливість усунення несправності в ході техогляду.

По-друге, якщо фахівець виявить будь-який дефект у роботі автомобіля, що спричинив відмову в проходженні техогляду, він буде зобов'язаний повідомити про нього в Центральний регістр, вказавши код несправності.

По-третє, виключається можливість перервати техогляд, якщо виявлено ​​серйозну несправність, отже, водій не зможе вимагати повернення витрачених коштів.

На усунення несправностей, виявлених в ході технічного огляду, дається 14 днів.