Суд зобов'язав НАБУ відкрити справу стосовно Гонтаревої

АСН
Суд зобов'язав НАБУ відкрити справу стосовно Гонтаревої
Суд зобов'язав НАБУ відкрити справу стосовно Гонтаревої

Суд зобов'язав НАБУ відкрити кримінальну справу стосовно голови НБУ Валерії Гонтаревої і власника банку «Фінанси і кредит» Костянтина Жеваго. Про це йдеться в рішенні Солом'янського райсуду Києва від 5 жовтня.

Згідно з документом, певна фізособа подала позов зі скаргою на бездіяльність НАБУ. Позивач повідомив суду, що в кінці серпня 2017 року відправив у Бюро лист, в якому повідомляв про вчинення кримінальних злочинів зазначеними особами в процесі виведення банку «Фінанси і кредит» з ринку. Але, як стверджує позивач, кримінальне провадження досі не відкрито. Розглянувши всі аргументи позивача, суд ухвалив скаргу задовольнити та зобов'язати НАБУ почати кримінальну справу.

«Згідно ст. 214 ч. 4 КПК України слідчий, прокурор, інша посадова особа, яка уповноважена на прийняття та реєстрацію повідомлень і заяв про кримінальні злочини, зобов'язані прийняти та зареєструвати це повідомлення або заяву. Відмова у прийнятті та реєстрації повідомлення або заяви про кримінальний злочин не допускається», - сказано в постанові суду.