Московський патріархат хотів забудувати Почаївську Лавру

ВГОЛОС 2

Московський патріархат на території державного історично-архітектурного заповідника «Почаївська Лавра» хотів побудувати житлові будинки. Проте націоналісти під час сесії Почаївської міської ради не допустили безкоштовну передачу їм землі.

Про це у коментарі «Вголосу» розповів депутат Тернопільської обласної ради від ВО «Свобода» Олександр Башта.

«Уже не перший рік ці московські попи звертаються до Почаївської міської ради, щоб їм виділили землю, яка знаходиться в межах історико-архітектурного заповідника. А давати дозвіл на відокремлення земель заповідника – це просто нонсенс. На цих землях московські попи хотіли збудувати житлові будинки для своїх служителів. Сама ж міська рада не має права розпоряджатися землями державного історико-архітектурного заповідника. Це можна зробити лише з дозволу заповідника. І коли ми почали розбиратися, коли вони отримали цей дозвіл, то з'ясували, що він був. Але цей дозвіл датований ще 2014 роком і, вочевидь, його готували ще за часів Януковича. Бо такі речі так просто не робляться. Відповідно, ми сказали, що це вже не актуальні документи і вони мають бути скасовані», – пояснив депутат-націоналіст.

Депутат-націоналіст вважає, що, забудовуючи історико-архітектурний заповідник, московські попи так намагаються закріпитись на території Західної України.

«У 2003 році Янукович, будучи прем'єр-міністром в уряді Кучми, підписав договір оренди Почаївської лаври з московським патріархатом. На сьогоднішній день ми намагаємось його анулювати. Це складно, але ми це намагатимемось довести до кінця. І московські попи, бачачи, що вони можуть позбутись Лаври, намагаються там закріпитись, зводячи будинки. Яка тут схема: взяв землю, на ній щось збудував – і воно уже твоє. Тобто під виглядом побутового вирішення питань попи московського патріархату намагаються закріпитись в Україні», – сказав Олександр Башта.

«Вголос»