Тисячі квітів та мільйони молитов: Франція згадує жертв терактів 2015 року в Парижі (Відео)

5 канал
Тисячі квітів та мільйони молитов: Франція згадує жертв терактів 2015 року в Парижі (Відео)

У Франції сьогодні згадують жертв терактів, які сколихнули Париж два роки тому. Президент країни Еммануель Макрон відвідав меморіальні церемонії. Взяв участь у покладанні квітів, а також зустрівся з родинами загиблих. Режим надзвичайного стану, який запровадили після терактів, скасували лише півмісяця тому.

Тисячі квітів та мільйони молитов. Франція вшановує пам'ять загиблих у терактах 13 листопада 2015 року. У церемоніях взяли участь перші особи держави – президент Еммануель Макрон із дружиною Бріджит, мер Парижа Анн Ідальго, а також колишній глава держави Франсуа Олланд. Саме на період його президентства випали ці страшні події. Політики поспілкувалися з родичами загиблих, які знайшли в собі сили відвідати заходи.

Ввечері 13 листопада 2015 року спортивна арена "Стад де Франс" першою потрапив під удар терористів. Троє джихадистів задіяли "пояси смертників" біля стадіону, коли там відбувався футбольний матч між збірними Франції та Німеччини. Ще троє терористів атакували кафе і ресторани на сході Парижа. Третя група захопила заручників у Парижі – у концертному залі "Батаклан". Там розстріляли 90 людей. Ті, кому вдалося вижити розповідають – повернутися до нормального життя вдалося не швидко.

"Досі я не повертався сюди, не заходив всередину, тому що... все наче нормально, але все-таки те моторошне відчуття не залишає. Насправді важливо бути тут сьогодні - в пам'ять про всіх, хто не вийшов звідти живим", – впевнений постраждалий від нападу на "Батаклан" Патрік.

Під час терактів 2015 року загинули 130 людей. Переважно молоді люди 20-30 років з 21-ї країни світу. Понад 350 – були поранені. Відповідальність взяла на себе "Ісламська держава". А в усій Франції оголосили надзвичайний стан. За 2 роки правоохоронці запобігли 30 терактам.

"Ніхто, навіть спецлужби, не був готовим до такого розвитку подій. Відтоді правоохоронці змінили методи роботи. Час більше не гратиме на руку терористам, він служитиме спецслужбам", – запевняє колишній директор підрозділу спеціальної поліції (RAID) Жан Мішель Фоверг.

Лише два тижні тому президент Франції Еммануель Макрон підписав новий закон про внутрішню безпеку і боротьбу з тероризмом, який скасовує режим надзвичайного стану. Хоча рівень терористичної загрози залишається високим.

Наталія Шумакова, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею: