Президент попросив підтримки у створенні Єдиної помісної УПЦ: як відреагували нардепи (Відео)

5 канал
Президент попросив підтримки у створенні Єдиної помісної УПЦ: як відреагували нардепи (Відео)

У Адміністрації Президента сьогодні, поміж інших тем – обговорили створення Єдиної автокефальної православної помісної церкви. На Банковій перебуває і кореспондент "5 каналу" Анна Мірошніченко.

У керівників фракцій були сьогодні дуже різні думки, з якої нагоди їх Президент запросив до Адміністрації, адже про захід їм повідомили лише о 9-й ранку. Як з'ясувалося, Петро Порошенко просив нардепів, аби ті підтримали його звернення до Вселенського Патріарха з приводу створення Єдиної православної української церкви.

Текст відповідного документа він сьогодні зачитав керівникам фракцій під час зустрічі та особисто роздав його кожному. У ББП вже заявили, що ймовірно в четвер це питання вже з'явиться у залі парламенту.

"Є єдність політичних еліт, є єдність парламентських фракцій з цього питання. І ми сподіваємося, що в четвер у парламенті ми підтримаємо своїм голосуванням звернення Президента України до Вселенського Патріарха щодо створення в Україні Єдиної помісної православної церкви", – зазначив голова фракції "Блок Петра Порошенка" Артур Герасимов. Голова фракції "Самопоміч" зазначив, що їхня позиція така ж сама.

Наміри представників "Народного фронту" наразі ще не відомі, а от лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко не захотів сьогодні навіть бути присутнім на засіданні у Президента. Все це назвав піаром, зайшов на Банкову, крутнувся і пішов: "Сьогодні вранці нас запросили на зустріч з Президентом, не повідомивши теми розмови. Зараз ми побачили там кучу камер. Тобто Президент вирішив на питаннях церкви робити шоу".

Дивіться також фотогалерею: