Вчені розрахували швидкість гігантських динозаврів

Дзеркало Тижня 1
Вчені розрахували швидкість гігантських динозаврів

Тираннозаври могли розвивати швидкість до 30 кілометрів на годину.

Міжнародна група вчених розрахувала максимальну швидкість, яку могли розвивати великі динозаври. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Nature Ecology & Evolution.

У ході дослідження вчені створили модель, яка дозволяє прогнозувати максимально можливу швидкість тварини, знаючи тільки її вагу. В основу побудов вчених були покладені емпіричні дані про 474 видів організмів з масою від 30 мікрограмів до ста тонн.

Дослідники встановили, що, наприклад, тираннозаври могли розвивати швидкість до 30 кілометрів на годину, невеликі велоцираптори (20 кілограмів) — до 40 кілометрів на годину, великі брахіозаври (близько 80 тонн) — до 18 кілометрів на годину.

Крім того, результати розрахунків вчених показують, що максимальна швидкість пересування тварин зростає аж до певного значення маси тіла, а потім починає знижуватися. Вчені припускають, що причина цього полягає в дефіциті енергії, який виникає в організмі тварини під час його руху на максимальній швидкості.

Читайте також: Палеонтологи описали гігантську рептилію, яка харчувалася динозаврами

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили рештки унікального арктичного динозавра, який отримав назву Ugrunaaluk kuukpikensis, що означає "стародавня тварина річки Колвілл". У довжину даний динозавр досягав близько 7,5 м. У часи Ugrunaaluk kuukpikensis Арктика була вкрита хвойними лісами, а середньорічна температура була +7 градусів за Цельсієм.

За матеріалами: Lenta.ru / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter