НСЖУ просить Волкера посприяти звільненню журналіста Асєєва

Дзеркало Тижня 1
НСЖУ просить Волкера посприяти звільненню журналіста Асєєва

Для визволення колеги наявних можливостей журналістської спільноти недостатньо.

Національна спілка журналістів України звернулася до спеціального представника Державного департаменту США з питань України Курта Волкера з проханням про допомогу у визволенні з полону журналіста Станіслава Асєєва, якого незаконно утримують в окупованому Донецьку. Звернення спілки оприлюднили на сайті організації.

НСЖУ підкреслює, що для визволення Асєєва наявних можливостей журналістської спільноти недостатньо. Тому просить пана Волкера порушити питання про звільнення журналіста під час діалогів про врегулювання збройного конфлікту на сході України.

"Завдяки спільним зусиллям НСЖУ вдалося отримати документ, із якого випливає, що нашого колегу утримують представники угруповання "ДНР".  Але нам досі невідомо, в чому звинувачують журналіста, який був автором публікацій у низці українських медіа. Будь-який зв'язок зі Станіславом відсутній", – наголошують журналісти.

А той факт, що представники угруповання "ДНР" досі не показали Асєєва, аби всі впевнилися, що він живий і здоровий, може свідчити про катування ув'язненого та видимі наслідки таких катувань", – ідеться у зверненні.

Зазначається, що протягом тривалого часу НСЖУ докладала чимало зусиль для того, щоб з'ясувати долю колеги та привернути увагу міжнародних організацій до факту грубого порушення свободи слова. 

Читайте також: Автора DT.UA Станіслава Асєєва, що зник у Донецьку, внесли до списку заручників – СБУ

Як повідомлялося, український журналіст Станіслав Асєєв (Васін), автор DT.UA,  перестав виходити на зв'язок 2 червня. 16 липня повідомлялося, що бойовики "ДНР" офіційно підтвердили його затримання. Так зване "МГБ" терористів передало матері журналіста відповідне письмове підтвердження. Асєєв, який проживає на окупованій території, мав вагомі підстави приховувати своє справжнє ім'я. Редакція DT.UA наважилася оприлюднити його лише тоді, коли зникла надія на те, що Асєєв – на волі і в безпеці.

У вересні у ОРДЛО підтвердили наявність імені автора DT.UA Станіслава Асєєва  у списках на обмін, повідомила представник України в тристоронній контактній групі в Мінську Ірина Геращенко.

Детальніше про зникнення в окупованому Донецьку постійного автора DT.UA Стаса Асєєва читайте у статті Сергія Рахманіна "Земля Стаса" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

 

За матеріалами: НСЖУ / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter