Єврокомісія подала на Будапешт в суд з-за угорського закону про освіту

Гордон
Єврокомісія подала на Будапешт в суд з-за угорського закону про освіту

Єврокомісія подала в суд ЄС на Угорщину, яка внесла зміни до свого закону про освіту, у такий спосіб обмеживши права університетів із Євросоюзу. Про це повідомляють на сайті Єврокомісії 7 грудня.

"Сьогодні Єврокомісія вирішила судитися з Угорщиною в суді Європейського союзу на підставі того, що закон Угорщини про вищу освіту з поправками від 4 квітня 2017 року диспропорційно обмежує університети з ЄС та інших країн у їхній діяльності, його має бути повернено до норм законодавства ЄС", – сказано в повідомленні.

Зазначають, що угорський закон із внесеними до нього поправками "несумісний зі свободою вищих навчальних закладів".

У Єврокомісії наголошують, що у квітні 2017 року парламент Угорщини ухвалив акт, який вносить зміни до закону про вищу освіту 2011 року. Зміни передбачають посилення правил реєстрації іноземних вишів і отримання ними дозволу для надання освітніх послуг на території Угорщини. Водночас за законами ЄС університети можуть безперешкодно функціонувати в будь-якій точці Євросоюзу.

Після ухваленого 5 вересня у другому читанні та в цілому українського закону "Про освіту", який розширив використання української мови в навчанні, Угорщина висловила занепокоєння щодо майбутнього угорської меншини в Україні.

26 вересня у міністерстві закордонних справ Угорщини попередили, що блокуватимуть будь-яке подальше зближення України та ЄС через закон "Про освіту".

За словами українського віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе, у НАТО стурбовані поведінкою Угорщини через український закон "Про освіту".