Лавров заявив про протилежність підходу США до вирішення проблеми Донбасу

Сегодня 3
Лавров заявив про протилежність підходу США до вирішення проблеми Донбасу

Підхід спецпредставника Держдепартаменту США Курта Волкера щодо вирішення української проблеми протилежний російському, заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров після переговорів з держсекретарем США Рексом Тіллерсоном у Відні.

"Те, що ми почули від представника США пана Волкера, – це зовсім протилежний підхід. Він полягає в тому, щоб, не зациклюючись на питаннях особливого статусу Донбасу, питаннях амністії, питаннях підготовки виборів через прямий діалог Києва, Донецька і Луганська, насамперед туди ввести по суті справи оонівську адміністрацію, яка буде керувати всім тим, що відбувається в "ДНР" і "ЛНР", – сказав Лавров журналістам.

Зрозуміло, заявив у зв'язку з цим російський міністр, що "в такому випадку, ні про який мінський процес мови бути не може, тому що його корінь – це саме прямий переговорний процес і досягнення домовленостей по всім перерахованих мною аспектах".

"Нас турбують спроби поставити з ніг на голову нашу ініціативу про направлення охоронців ООН для забезпечення безпеки місії ОБСЄ. Ця ініціатива на 100% вписується в дух і букву мінських домовленостей", – сказав Лавров журналістам.

Як розповідав глава МЗС України Павло Клімкін, Київ хоче передати Донбас під міжнародний контроль. Він зазначив, що процес має на увазі відхід російських військ з території України.

У свою чергу спецпредставник США по Україні Курт Волкер окреслив приблизні терміни, як довго після введення на Донбас миротворці пробудуть в Україні. Американський дипломат також назвав три головні складові щодо розгортання місії ООН.