Політтехнолог Ситников: Щоб починати в Україні президентську кампанію, потрібно десь $300 млн

Гордон
Політтехнолог Ситников: Щоб починати в Україні президентську кампанію, потрібно десь $300 млн

Щоб розпочати в Україні президентську кампанію, потрібно приблизно $300 млн, заявив політтехнолог, доктор економічних та психологічних наук, професор Олексій Ситников в авторській програмі головного редактора інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман на телеканалі "112 Україна".

Відповідаючи на запитання, скільки може коштувати президентська кампанія в Україні, Ситников сказав: "Є міжнародні розрахунки. Найпростіший, найпримітивніший розрахунок пов'язаний із кількістю контактів, необхідних для того, щоб донести меседжі під час виборчої кампанії".

"Тобто треба певну кількість контактів, а кожен контакт коштує грошей. У середньому вважають, що вартість кампанії – $10 на виборця... Порахуйте, скільки виборців в Україні. За населення 40 із чимось мільйонів людей це приблизно 30 мільйонів виборців. Тобто потрібно десь $300 мільйонів мінімум, щоб починати президентську кампанію", – розповів політтехнолог.

За його словами, у Росії приблизно така сама ціна. "Вартість контакту приблизно така сама, так. Але можу сказати, що в Росії були і багатомільярдні кампанії. Річ у тім, що основні гроші витрачають на впізнаваність", – сказав Ситников.

Політтехнолог Ситников: Єльцин уважав своїм наступником не Путіна, а Аксьоненка. Але його відрадив Чубайс. Читайте повний текст інтерв'ю

Чергові вибори президента України мають відбутися 31 березня 2019 року.