До виборів-2019 "Опоблок" припинить існувати як єдина партія, – експерти

Канал 24 2
До виборів-2019

Перехід депутата Нестора Шуфрича із "Опозиційного блоку" до партії Вадима Рабіновича "За життя" є зайвим підтвердженням можливості того розпаду, який вже зараз переживає ОБ, пише Наталія Лебідь у статті для сайту "24".

Читайте також: "Хто кому Рабінович": про причини і наслідки розколу "Опоблоку"

Якщо за Шуфричем до "За життя" або іншої політитсили "перетечуть" ще декілька депутатів, які орієнтуються на Віктора Медведчука, в "Опоблоці", швидше за все, розпочнеться нова підкилимна боротьба – тепер вже між Рінатом Ахметовим та Сергієм Льовочкіним, зауважує авторка.

Обидва політики "будуть товктися на тому самому електоральному полі, будуть просувати "мир в усьому світі", хоча зараз, коли Сурков домовляється з Волкером, ця ідея себе вже вичерпала. Але альтернативи їй поки що не придумано, та й не можуть Льовочкін та Ахметов – люди у дорогих костюмах – зображувати, як це робить Рабінович – пристрасть до злиденних кіл суспільства", – коментує ситуацію політолог Віктор Небоженко.

А політичний експерт Олександр Палій зауважує, що "частина "постянуковичівського" електорату все ще зберігається. Вона невеличка, але за неї триває боротьба між різними політичними угрупуваннями, які орієнтовані на Росію і які є один одному конкурентами".

Натомість його колега Володимир Фесенко вважає, "що на наступних парламентських виборах "Опоблоку" вже не буде. Буде дві або навіть три інших партії – замість нього. Хоча малоймовірно, щоби всі вони пройшли до парламенту. В кращому випадку пройде якась одна".

Детальніше читайте у публікації: "Скрєпа" зі склепу: як Медведчук гуртує промосковський електорат