У міноборони РФ відкинули звинувачення Пентагону в нанесенні удару по позиціях бойовиків "Сирійських демократичних сил"

Гордон
У міноборони РФ відкинули звинувачення Пентагону в нанесенні удару по позиціях бойовиків

У міністерстві оборони РФ відкинули звинувачення Пентагону про удар 16 вересня поблизу Дейр-ез-Зора по позиціях бійців "Сирійських демократичних сил", повідомляє РБК, у розпорядженні якого є відповідна заява офіційного представника міністерства оборони РФ Ігоря Конашенкова.

За інформацією міноборони, російська авіація завдає вибіркових ударів по об'єктах на берегах Євфрату. Конашенков зазначив, що цілі "розвідали й підтвердили за кількома каналами".

У заяві йдеться, що Пентагону "завчасно" повідомили про межі проведення операції поблизу Дейр-ез-Зора.

Конашенков заявив, що російська сторона за останні кілька діб не зафіксувала зіткнень бойовиків ІДІЛ з "озброєними представниками якоїсь "третьої сили".

Він додав, що на запитання про те, як "у бойові порядки ІДІЛ у східній частині Дейр-ез-Зора могли без бою проникнути "опозиціонери" або "військові радники країн міжнародної коаліції", можуть відповісти тільки самі представники міжнародної коаліції".

16 вересня в Пентагоні заявили, що російські військово-космічні сили в Сирії завдали авіаудару по позиціях бійців "Сирійських демократичних сил", яких підтримує очолювана США коаліція. Зазначають, що російська сторона знала, що в цьому районі перебувають представники сирійських опозиційних сил і радники з коаліції.

Війна в Сирії між урядовими військами та різними угрупованнями повстанців триває із 2011 року. Із 2014 року міжнародна коаліція, очолювана США, почала військову операцію в Сирії. Головною метою втручання заявили боротьбу з бойовиками “Ісламської держави“. Коаліція також надає підтримку противникам президента Сирії Башара Асада. У вересні 2015-го в конфлікт на боці сирійського уряду втрутилася Росія. Західні країни неодноразово звинувачували Москву в бомбардуваннях сил, опозиційних Асаду.

5 вересня армії Сирії вдалося прорвати оточення терористів "Ісламської держави", які понад три роки утримували Дейр-ез-Зор.