Вчені знайшли спосіб вживати жирну їжу і не поправлятися

Новое Время
Вчені знайшли спосіб вживати жирну їжу і не поправлятися

Американські дослідники змогли запобігти ожирінню у мишей, яких посадили на дієту з високим вмістом жирів.

Дослідники з Вашингтонського університету активували в жирових клітинах мишей особливі метаболічні шляхи за допомогою зміненого гена під назвою Hedgehog, пише Medical Express.

Виявилося, що змінений Hedgehog (Hh) пригнічує розвиток жирових клітин - адипоцитів і, як наслідок, перешкоджає ожирінню.

"Це може привести нас до нової терапевтичної моделі для лікування ожиріння. Особливо важливо, що тварини в нашому дослідженні знаходилися на дієті з високим вмістом жирів, але не набирали вагу, а у людей надто багато жиру в раціоні - це часта причина ожиріння", - сказав старший дослідник Факсін Лонг, професор ортопедичної хірургії.

Після восьми тижнів дієти з високим вмістом жирів контрольні тварини, у яких метаболічні шляхи не були активовані, страждали ожирінням. Але миші зі зміненими генами не набирали вагу.

"Ожиріння обумовлено головним чином збільшенням розміру жирових клітин. Кожна жирова клітина росте, так що вона може утримувати великі краплі жиру. Ми набираємо вагу в основному тому, що жирові клітини стають більше, а не тому що стає більше жирових клітин", - пояснив Лонг.

Стимулюючи білки в жирових клітинах, команда Лонга утримувала жирові клітини тварин від збору і зберігання крапель жиру.

"Що ще більш важливо, коли ми проводили метаболічні дослідження, ми виявили, що тварини з активним рухом Hedgehog не тільки були більш худими, але також мали більш низькі рівні глюкози в крові і були більш чутливі до інсуліну", - сказав він.

За словами авторів роботи, вони показали, що в клітинах ссавців присутній метаболічний шлях, на який в майбутньому можна впливати за допомогою препаратів. Таким чином, людина не буде страждати від ожиріння, навіть якщо її раціон складається з їжі з високим вмістом жиру.