Геологи визначили, чи можливе існування води на Марсі сьогодні

Дзеркало Тижня
Геологи визначили, чи можливе існування води на Марсі сьогодні

У ґрунті Червоної планети присутні особливі солі-перхлорати.

Вчені створили аналог грунтів Марса і прийшли до висновку про те, що вода може залишатися в них в рідкому стані навіть при низьких температурах через наявність у них особливих солей-перхлоратів. Висновки дослідників опубліковані в журналі Nature Communications.

У грудні 2012 року дослідники NASA заявили про те, що виявили в грунті Марса перхлорати - сполук хлору, кисню і найпростішої органіки.

У ході дослідження вчені створили повноцінний імітатор грунту Марса, заповнили його перхлоратами і водою, і простежили, при яких умовах вона продовжувала залишатися рідкою.

Як показали ці досліди, один з перхлоратів, з'єднання окису хлору і магнію, вкрай незвичайним чином впливав на воду, діючи на неї подібно до того, якби рідину стискав потужний прес або надщільна атмосфера планети-гіганта. У свою чергу, це "стиснення" особливим чином змінювало структуру молекул води, заважаючи їм замерзати навіть при температурах, що не перевищують мінус 60-70 градусів Цельсія.

Варто відзначити, що перхлорати є найсильнішою отрутою для всіх форм земного життя, і останні досліди з вирощування бактерій в "марсіанському" грунті закінчилися тим, що всі колонії мікробів померли в перші 60 секунд після старту експерименту. Якщо на Марсі існує життя, то воно буде принципово не схожим на ті його форми, які сьогодні населяють Землю.

Читайте також: Вчені пояснили наявність рідкої води на Марсі

У вересні 2015 року фахівці NASA провели прес-конференцію, під час якої розповіли про те, що знайшли свідчення існування рідкої води на поверхні Марса. Пізніше агентством було представлене анімаційне відео, яке моделює рух потоків води на Червоній планеті.

За матеріалами: РИА Новости / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter