Стокгольмський арбітраж попросив відкласти рішення у справі Нафтогазу проти Газпрому

Тиждень 2

Трибунал при Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма (відомий як Стокгольмський арбітраж) планує трохи відкласти рішення по транзитному спору "Нафтогаз України" і "Газпрому". Про це розповів в інтерв'ю директор з юридичних питань НАК "Нафтогаз України" Ярослав Теклюк, повідомляється на сайті компанії.

"Воно (рішення - ред.) мало бути винесене до кінця червня, однак у ході телефонної конференції з нашим радником трибунал повідомив, що він планує звернутися до секретаріату Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольму з проханням про перенесення граничної дати винесення кінцевого рішення. На який час, сказати важко, але думаю, це буде декілька місяців", - сказав Теклюк.

Як повідомлялося, 31 травня НАК "Нафтогаз України" отримав окреме рішення Стокгольмського арбітражу у справі проти Газпрому щодо контракту на постачання газу. Арбітраж відхилив претензії Газпрому за умовою "бери або плати" і задовольнив вимогу Нафтогазу про перегляд ціни в контракті з урахуванням ринкових умов.

Прем'єр міністр України Володимир Гройсман зазначив, що якби Стокгольмський арбітраж в позові НАК "Нафтогаз України" за контрактом на поставку газу, підписаним при уряді Юлії Тимошенко, задовольнив вимогу Газпрому, збитки склали б понад $45 млрд.