Мінюст Франції пропонує встановити вік сексуальної згоди з 13 років

Еспресо.TV 1
Мінюст Франції пропонує встановити вік сексуальної згоди з 13 років

Уряд Франції вперше готує законопроект про встановлення законного віку сексуальної згоди після кількох безкарних випадків педофілії

Про це повідомляє агентсво Associeted Press.

Питання постало після того, як двічі в останні тижні французькі суди відмовилися заарештувати чоловіків після того, як вони займалися сексом з 11-річними дівчатками, тому що влада не змогла довести примус за статею про згвалтування.

На тлі суспільної недовіри з приводу ситуації уряд Франції готує законопроект про те, що секс з дітьми до певного віку є незаконним примусом.

В понеділок міністр юстиції Ніколь Беллоу спровокувала обурення феміністських груп заявивши, що "варто розглянути" 13 років, як законний мінімальний вік для сексуальної згоди.

Активісти організували невеликий протест у вівторок в центрі Парижа, стверджуючи, що вік згоди повинен бути встановлений з 15. Протестувальники махали плакатами з написами "для нього безкарність, для неї довічне ув'язнення" в зв'язку з нещодавніми випадками.

"Ми хочемо, щоб закон гарантував, що до 15 років не може бути ніякої згоди", - сказала відома французька активістка Керолайн де Гаас.

"Я не знаю, чому вони поставили питання саме так"- додала Аліса Коллет, член Національного колективу з прав жінок. "Це ознака незнання проблеми".

Очікуваний законопроект стане частиною кампанії з боротьби з сексуальним насильством і утисками у Франції. Тема сексуальних насильств та домагань наново сколихнула весь світ, коли в згвалтуванні та сексуальних нападах звинуватили голлівудського продюсера Гарві Вайнштайна.

"В Америці щодо Ванштайна провели розслідування. Але тут ми спостерігали абсолютне політичне мовчання від влади", - додала де Гаас.

Читайте також: Найвпливовіший чоловік Голлівуду домагався Джолі та інших красунь. Як міф про продюсера та молоду акторку виявився правдою