Депутати підтримали підвищення акцизу на сигарети

Дзеркало Тижня 6
Депутати підтримали підвищення акцизу на сигарети

Сума акцизного податку повинна становити не менше 90 євро за 1 тисячу сигарет вже до 2025 року.

Депутати Верховної Ради ухвалили в першому читанні законопроект №6776-д "Про внесення змін у Податковий кодекс України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році", який, зокрема, передбачає збільшення ставок акцизного податку на тютюнову продукцію.

Законопроект підтримали 260 парламентаріїв.

Згідно з проектом, передбачено поступове підвищення специфічних ставок акцизного податку на тютюнові вироби та мінімального акцизного податкового зобов'язання зі сплати акцизного податку з тютюнових виробів.

У 2018 році - на прогнозний індекс споживчих цін 11,2% та додатково на 16,7% (з урахуванням попередньої індексації в середньому на 29,7%), а в наступні роки - до 2025-го - на 20%.

Частка акцизного зобов'язання у середньозваженій роздрібній ціні на сигарети повинна досягти 60%, а сума акцизного податку повинна становити не менше 90 євро за 1 тисячу сигарет вже до 2025 року (на даний момент - 20 євро).

Підвищення акцизів у наступному році дозволить додатково залучити понад 12 млрд гривень.

Читайте також: Україна зайняла перше місце з контрабанди сигарет в ЄС

Як повідомлялося раніше, станом на 2017 рік щодня курять 7,2 млн дорослих українців (35,9% всіх дорослих чоловіків і 7% всіх дорослих жінок), про це свідчать дані дослідження Світового банку. За останні сім років поширеність куріння серед українців знизилася на 20%.

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter