Українець нелегально вивозив з Польщі два мерседеси, куплені у США як металобрухт

ZAXID.NET 5

Працівники Прикордонної служби Польщі завадили нелегальному ввезеню до України двох автомобілів Mercedes загальною вартістю майже 250 тис. злотих (близько 2,2 млн грн). Про це повідомили у прес-службі польських прикордонників.

Як зазначається, у середу, 14 лютого, на пропускному пункті Корчова затримали українця, який вивозив з території Польщі два автомобілі - Mercedes CLS 250 (2016 р) і Mercedes E250 (2014 р) без належних документів. Прикордонники встановили, що автомобілі були куплені у США, як поломані і призначені для запчастин. Однак українець намагався везти їх, як справні. Відповідних документів для цього він не мав.

Прикордонники затримали обидві автівки і скерували справу до інспектора охорони навколишнього середовища Підкарпатського воєводства. Інспектор підтвердив, що транспортні засоби є відходами, які не можуть транспортуватися за межі країн-членів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), а отже до України.

31-річного українця звинуватили у порушенні правил охорони навколишнього середовища. Йому загрожує штраф, обмеження або позбавлення волі строком до двох років. Крім того, в адміністративних справах, щодо порушення положень Закону про дорожній рух, його оштрафували на 6 тис. злотих (майже 51 тис. грн).

Справу передали на розгляд Головному інспектору охорони навколишнього середовища, який має остаточно вирішити, що робити з конфіскованими автомобілями і чи відсилати їх назад до США.