Крім підтримки США, Україна може втратити безвіз - Лещенко

Новое Время 3
Крім підтримки США, Україна може втратити безвіз - Лещенко

Якщо Верховна Рада підтримає законопроект, який дозволить депутатам звільняти керівників антикорупційних органів простою більшістю голосів, Україна може втратити безвізовий режим з країнами ЄС, заявив народний депутат Сергій Лещенко.

"Крім скорочення допомоги в області безпеки від США, Україна також стикається з можливим переглядом безвізового режиму з ЄС. Він був наданий e результаті розпочатої антикорупційної реформи, яка зараз перебуває під загрозою через клептократичне керівництво України, в тому числі президента Порошенка", - написав Лещенко в Twitter.Раніше Майкл Карпентер заявив, що якщо Верховна Рада проголосує за звільнення голови Антикорупційного комітету та голови НАБУ, він буде рекомендувати скоротити урядову допомогу США Україні.

Нагадаємо, 6 грудня глави фракцій БПП Артур Герасимов і Народний фронт Максим Бурбак внесли до Верховної Ради проект закону 7362 про спрощення процедури звільнення голів чотирьох антикорупційних органів. Зокрема, замість оцінки ефективності глави НАБУ Артема Ситника зовнішніми аудиторами, рішення про його відставку хочуть передати Верховній Раді.