Лідери фракцій коаліції запропонували звільняти голів НАБУ, САП, НАЗК та ДБР рішенням Ради

Дзеркало Тижня 2
Лідери фракцій коаліції запропонували звільняти голів НАБУ, САП, НАЗК та ДБР рішенням Ради

Усі закони про антикорупційні органи пропонується доповнити нормою, за якою Рада може висловити недовіру керівникам цих структур, що має наслідком відставку з посади.

Лідери фракцій парламентської коаліції Артур Герасимов (БПП) і Максим Бурбак "Народний фронт" зареєстрували у Верховній Раді законопроект №7362, який дозволяє звільняти керівників НАБУ, САП і НАПК та ДБР рішенням парламенту.

Регламент Верховної Ради пропонується доповнити статтею такого змісту: "Верховна Рада може висловити недовіру директору Державного бюро розслідувань, заступнику Генерального прокурора - керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, директору Національного антикорупційного бюро України, члену Національного агентства з питань запобігання корупції, що має наслідком відставку з посади".

Крім того, закони "Про прокуратуру", "Про Державне бюро розслідувань", "Про запобігання корупції", "Про Національне антикорупційне бюро України" пропонується доповнити нормою про те, що керівникам НАБУ, САП, ДБР, також членам НАЗК Верховна Рада може висловити недовіру, що має наслідком відставку з посади.

На даний час головною причиною, за якою Верховна Рада може відправити у відставку, наприклад, керівника НАБУ є негативний висновок незалежного аудиту.

Читайте також: Міжнародна антикорупційна рада планує винести ситуацію з НАБУ на міжнародне обговорення

Наприкінці листопада директор НАБУ Артем Ситник заявив про те, що деякі політики намагаються дискредитувати антикорупційні органи для обмеження повноважень НАБУ.

"Це робиться для одного – провести ті рішення, які до цього неможливо було провести. Це закони, які дозволяють позбавити частини підслідності НАБУ, закони, які, можливо, антикорупційне бюро підпорядкують Державному бюро розслідувань (ДБР), яке лише починає створюватися. Це закон, який, можливо, поверне альтернативну підслідність або взагалі знищить антикорупційне бюро. Це призначення аудитора, який нарешті напише те, що потрібно тим політичним силам, які не зацікавлені в цих розслідуваннях", - заявив директор НАБУ.

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter