МЗС Угорщини викликало українського посла через інцидент з прапором в Берегово

Гордон
МЗС Угорщини викликало українського посла через інцидент з прапором в Берегово

Угорщина вимагає від України реакції на інцидент, який стався 12 листопада в місті Берегові Закарпатської області, де націоналісти зірвали з мерії угорський прапор. Про це заявив журналістам міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляє Hirado.hu.

За його словами, щодо цього до МЗС викличуть посла України в Угорщині.

Сійярто підкреслив, що "злочинців має бути затримано і притягнуто до судової відповідальності якомога швидше".

Він додав, що в розвиненій європейській країні такі випадки неприпустимі.

12 листопада у Берегові представники партії "Свобода" прийшли до будівлі міської ради і зняли з неї прапор Угорщини. Вони спробували його підпалити, але поліція завадила це зробити. Правоохоронці відібрали в активістів прапор і повісили його назад.

Відносини між Угорщиною та Україною погіршились після ухвалення Верховною Радою 5 вересня закону "Про освіту", який розширює використання української мови в навчанні.

10 вересня Сійярто назвав український закон "ганебним та безчесним" і розпорядився, щоб угорські дипломати не підтримували жодної української ініціативи в міжнародних організаціях.

26 вересня в МЗС Угорщини заявили, що блокуватимуть будь-яке подальше зближення України та ЄС. За словами Сійярто, закон порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом.

27 жовтня Сійярто заявив, що Будапешт виступив проти засідання комісії 6 грудня 2017 року в Брюсселі. Представник НАТО повідомив УНІАН, що засідання не планували на грудень.

Згідно з переписом населення, проведеним у 2001 році, у Закарпатській області України проживає 151,5 тис. угорців.