США заявили про великий прогрес у боротьбі з ИГИЛ в Сирії та Іраку

Гордон
США заявили про великий прогрес у боротьбі з ИГИЛ в Сирії та Іраку

США і їхні союзники практично знищили ІДІЛ у Сирії та Іраку і працюють над зміцненням військового потенціалу місцевих союзників. Про це 13 лютого заявив під час брифінгу голова ВПС США на Близькому Сході генерал-лейтенант Джеффрі Гарріган, передає сайт міноборони США.

"Ми бачимо значний прогрес у боротьбі з ІДІЛ та підтримці наших союзників в Іраку і Сирії. Зараз звільнено понад 7,7 млн осіб і 98% території, яку раніше контролювали терористи ІДІЛ", – повідомив він.

За словами Гаррігана, минулого тижня коаліція перемкнула свою увагу в Іраку на те, щоб закріпити військові успіхи і не допустити відродження ІДІЛ у довгостроковій перспективі. Для цього США допомагають Іраку створити потужну авіаційну групу.

Він зазначив, що США консультують та допомагають створенню в Іраку авіаційного підприємства у координації з партнерами в іракському уряді.

"Дозвольте мені чітко заявити, що ми збережемо необхідну кількість повітряних сил, аби запобігти відродженню ІДІЛ", – підсумував генерал.

13 лютого державний секретар США Рекс Тіллерсон заявив, що бойовики ІДІЛ можуть піти в підпілля і готувати заколоти на території Іраку і Сирії. Крім того, терористичне угруповання створює "безпечні гавані" на Філіппінах, в Афганістані, Лівії та в країнах Західної Африки.

Необхідною умовою запобігання відродження ІДІЛ Тіллерсон назвав повернення Іраку та Сирії до нормального життя.

9 грудня 2017 року прем'єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді оголосив про взяття під контроль кордону із Сирією, що, за його словами, означало перемогу у війні проти ІДІЛ.

У листопаді ісламістів вигнали з останнього опорного пункту на території Сирії – міста Абу-Кемаль.

У 2014 році бойовики ІДІЛ вторглися в Ірак і за кілька тижнів зайняли третину території країни, зокрема великі міста Мосул і Тікріт. Під загрозою опинилася і столиця Іраку Багдад, однак у підсумку наступ бойовиків вдалося зупинити.

У Сирії "Ісламська держава" у 2015 році контролювала до 70% території.