Експерт про справу Рубана: інформаційне вкидання і непрофесіоналізм спецслужб

АСН
Експерт про справу Рубана: інформаційне вкидання і непрофесіоналізм спецслужб
Експерт про справу Рубана: інформаційне вкидання і непрофесіоналізм спецслужб

Звинувачення Володимира Рубана у спробі державного перевороту скидається на інформаційне вкидання і демонструє непрофесіоналізм спецслужб. Таку думку висловив директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник на прес-конференції, передав кореспондент АСН.

"У цій ситуації більше інформаційної та політтехнологічної складової, ніж юридичної або того, що стосується державної безпеки. Ця справа Рубана дуже схожа на справу про підготовку державного перевороту з боку Міхеїла Саакашвілі, яку розслідували-розслідували, а потім вивезли його за кордон", - зазначив експерт.

За його словами, інформація про затримання Рубана з'явилася в період інформаційного затишшя 8 березня, що вважається найкращим часом для розкрутки інформаційного приводу. Причому вже на другий день після його затримання перші особи держави виступили із заявою про розкриття всеукраїнської змови.

При цьому він додав, що подібні звинувачення відразу ж зазвучали на адресу людини, щодо якої ще навіть не було розпочато судовий розгляд. Так, на сьогодні є тільки рішення суду щодо запобіжного заходу для Рубана, який необхідний слідчим для ефективного розслідування.

Більше того, як пояснив політолог, заявлені замах і державний переворот, про які заявили президент і СБУ, вимагають підготовки цілої команди, що складається з сотень і навіть тисяч людей. Зараз же, крім Рубана, ніхто не затриманий, правоохоронці провели лише кілька десятків обшуків під невиразними приводами.

На думку Р. Бортника, подібні дії з боку українських спецслужб лише дискредитують державу і свідчать про їхній глибокий непрофесіоналізм. Нагадаємо, 9 березня глава СБУ Василь Грицак заявив, що керівник центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимир Рубан готував теракти у центрі Києва в змові з ватажком російських терористів так званої «ДНР» Олександром Захарченком.