Росія підриває суверенітет і безпеку країн у всьому світі – Білий дім про отруєння Скрипаля

Гордон
Росія підриває суверенітет і безпеку країн у всьому світі – Білий дім про отруєння Скрипаля

США солідарні з оцінкою свого союзника Великобританії інциденту з отруєнням екс-офіцера російської розвідки Сергія Скрипаля, згідно з якою відповідає за це РФ. Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті Білого дому.

"Ми підтримуємо рішення Сполученого Королівства про вислання російських дипломатів як справедливу відповідь. Ця остання дія Росії вписується в модель поведінки, у якій Росія ігнорує міжнародний порядок, ґрунтований на правилах, підриває суверенітет і безпеку країн у всьому світі і намагається підірвати і дискредитувати західні демократичні інститути і процеси. Сполучені Штати працюють разом із нашими союзниками і партнерами, щоб гарантувати, що така огидна атака більше не повториться", – ідеться в тексті заяви.

4 березня 66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували у британському Солсбері із симптомами отруєння. Також до лікарні доправили сержанта місцевої поліції Ніка Бейлі, який відвідав будинок Скрипаля.

Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей повідомила, що, за даними слідства, під час замаху було застосовано нервово-паралітичний агент "Новачок", розроблений у Росії. Вона вимагала від Кремля до вечора 13 березня надати пояснення щодо події, інакше Лондон уважатиме інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Сполученого Королівства.

Позицію Великобританії підтримала влада Франції, США, Німеччини й Австралії.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Росія не відповідатиме на ультиматум Лондона. МЗС РФ стало вимагати від Британії надати Росії зразки речовини, якою отруїли Скрипаля.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив 14 березня, що Москва поінформувала Лондон дипломатичними каналами про непричетність до отруєння екс-розвідника.

14 березня Мей оголосила про вислання 23 російських дипломатів, а також про припинення запланованих двосторонніх контактів із Росією у відповідь на інцидент з отруєнням Скрипаля.