Данія найкраще з усіх країн використовує вітер

Експрес
Данія найкраще з усіх країн використовує вітер
Данія лідирує з вироблення електроенергії вітровими електростанціями серед країн Організації економічного співробітництва і розвитку, повідомляє hightech.fm. У першу десятку також входять Швеція, Іспанія, Німеччина, США, Великобританія, Норвегія, Бельгія, Нідерланди та Канада.
Згідно з даними ОЕСР та організації Danmarks Statistik, датські вітряні турбіни щорічно виробляють понад 2300 кВт*год на жителя країни. Це майже в два рази більше, ніж Швеція, яка займає друге місце в списку, пише CPH Post Online.
Протягом останніх 15 років Данія залишається в ОЕСР країною, яка виробляє найбільшу частку вітрової енергії на душу населення — і її вироблення збільшилося на 192% за цей час.
Відновлювані джерела енергії забезпечили в 2016 році 26,5% у загальному обсязі виробництва електроенергії. У Данії, для порівняння, у 2000 році ця цифра дорівнювала 6,9%. Останнім часом бували дні, коли енергія вітру забезпечувала 140% потреб Данії в електриці.
Нагадаємо, в 2015 році Данія встановила рекорд — майже половина електрики в країні була вироблена вітрогенераторами.
А в лютому цього року вітряні турбіни Данії добу забезпечували потреби всієї країни.
За словами міністра енергетики та клімату Данії Ларса Крістіана Ліллехолта, всього “через пару років” відновлюваній енергетиці країни більше не потрібні будуть державні субсидії.