Консультаційний комітет президентів України та Польщі збереться в Кракові 17 листопада

Гордон
Консультаційний комітет президентів України та Польщі збереться в Кракові 17 листопада

Надзвичайне засідання консультаційного комітету президентів України та Польщі на рівні зовнішньополітичних радників відбудеться 17 листопада у Кракові, заявив співголова комітету з польської сторони Кшиштоф Щерський, повідомляє Dzieje.pl.

"У п'ятницю у Кракові відбудеться зустріч консультаційного комітету президентів Польщі та України... Темою зустрічі будуть двосторонні питання, а також підготовка до саміту "Східного партнерства", – заявив Щерський.

Він додав, що на чолі української делегації виступить заступник керівника Адміністрації Президента Костянтин Єлісєєв. У зустрічі також візьмуть участь представники міністерств закордонних справ обох країн і радники президентів України та Польщі.

Президент України Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання консультаційного комітету президентів України та Польщі з метою запобігання подальшій ескалації напруженості між країнами 8 листопада.

Консультаційний комітет є дорадчим органом, який очолюють зовнішньополітичні радники президентів України та Польщі. Він покликаний сприяти реалізації домовленостей між главами двох держав, спрямованих на поглиблення дружніх відносин.

2 листопада міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що Польща має намір запустити процедуру, яка не дозволить в'їхати у країну українцям, які "демонстративно надівають мундири СС "Галичина". У МЗС України відповіли, що у країні немає антипольських настроїв.

Зі свого боку президент Польщі Анджей Дуда назвав неприйнятним те, що важливі посади в Україні обіймають люди, які мають "відверто антипольські" й націоналістичні погляди. У відповідь МЗС України заявило, що в українській владі немає політиків з антипольськими поглядами.