Мінфін США звинуватив латвійський банк у відмиванні "мільярдів Курченка"

Новое Время
Мінфін США звинуватив латвійський банк у відмиванні

У Міністерстві фінансів США заявили, що латвійський банк ABLV підозрюється в організації схем відмивання капіталів, отриманих злочинним шляхом, в тому числі, українського бізнесмена-утікача Сергія Курченка.

"Банк ABLV інституціоналізував відмивання капіталів як основу своєї бізнес-практики... ABLV створював умови транзакцій особам, причетним до політичної корупції, направляючи мільярди доларів, отримані від корупції і розграбування активів в громадському секторі, на рахунки вторинних компаній", - повідомила заступник міністра фінансів США Сігал Манделькер, передає LSM.lv.

За її словами, мова йде про великомасштабну незаконну діяльність, пов'язану з Азербайджаном, Росією і Україною. Зокрема, за інформацією Мінфіну США, протягом 2014 року Сергій Курченко перевів "мільярди доларів" через рахунки своєї підставної компанії в ABLV.

Крім того, банк сприяв транзакціям для сторін, пов'язаних з Північною Кореєю, всупереч міжнародним санкціям.

Нагадаємо, що в 2015 році управління Міністерства внутрішніх справ з повернення виведених з України активів знайшло на рахунках латвійських банків кошти (80 мільйонів доларів США, 177 тисяч євро, 1 мільйон чеських крон), вкрадені олігархом з оточення Віктора Януковича Сергієм Курченком.