Олігархи впливають на державу через своїх представників у Раді, вважають у СБ

Експрес 1
Олігархи впливають на державу через своїх представників у Раді, вважають у СБ
Кумівство процвітає в Україні, констатували у Світовому банку. 2% фірм контролюють понад 20% загального обігу і понад чверть активів усіх українських компаній, повідомила директорка Світового банку в Білорусі, Молдові та Україні Сату Кахконен, пише Економічна правда.
"В Україні політично пов'язаними є 2% фірм, але вони контролюють понад 20% загального обігу і понад чверть активів усіх українських компаній. Ці цифри залишаються стабільними протягом тривалого часу", - додала директорка.
Як повідомляє видання, олігархи домінують у великих секторах економіки країни, отримуючи ренту і впливаючи на державу через представництво в парламенті.
Йдеться здебільшого про гірничодобувну, енергетичну і транспортну галузі.
"Політично пов'язані фірми зосереджені в гірничодобувній, енергетичній і транспортній галузях, де на них припадає понад 40% обігу та більше половини всіх активів. На них також припадає приблизно чверть обігу і активів у сільському господарстві, в основному в галузі виробництва та експорту зерна", - заявили у Світовому банку.
Кахконен переконана, що змінити цю тенденцію під силу незалежному Антикорупційному суду, над створенням якого працюють в Україні.