У Румунії виступають за конструктивний діалог з Україною щодо освітнього закону – МЗС

Дзеркало Тижня
У Румунії виступають за конструктивний діалог з Україною щодо освітнього закону – МЗС

Павло Клімкін провів зустріч з делегацією парламенту Румунії у Бухаресті.

Парламентарії Румунії виступають за конструктивний діалог з Україною при обговоренні закону про освіту в частині мов нацменшин, повідомила прес-секретар українського МЗС Мар'яна Беца на своїй сторінці в Twitter.

"Важливий сигнал від парламентаріїв Румунії - ми партнери і за конструктивний діалог при обговоренні освітнього закону", - написала вона.


Сьогодні, 13 жовтня, міністр закордонних справ України Павло Клімкін прибув до Бухареста для проведення переговорів з міністром закордонних справ Теодором Мелешкану і міністром з питань румунів Андрієм Пестирнаком.

Крім того, Клімкін провів зустріч з делегацією парламенту Румунії з питань ініціювання діалогу з українськими інституціями для забезпечення захисту прав румунської меншини в Україні, а також з керівництвом і представниками Союзу українців Румунії.

За підсумками зустрічі міністр заявив про те, що ні одна румунська школа не буде закрита, крім того, не буде ніякої асиміляції.

Як повідомлялося, 12 березня Клімкін відвідав з робочим візитом Будапешт і обговорив закон про освіту з міністром закордонних справ угорської республіки Петером Сіярто. За підсумками зустрічі голова МЗС Угорщини заявив, що Будапешт продовжить блокувати євроінтеграційні ініціативи Києва.

Читайте також: Представники болгарської меншини в Україні підтримали закон про освіту

Нагадаємо, що 12 жовтня ПАРЄ провела термінові дебати щодо прийнятого в Україні закону "Про освіту", зокрема за ст.7, що стосується мови викладання. Згідно затвердженої резолюції закон не забезпечує право нацменшин навчатися рідною мовою і істотно скорочує їх права. Також ПАРЄ просить у повній мірі забезпечити виконання висновків Венеціанської комісії щодо цього закону.

Раніше постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба повідомив про те, що експерти Ради Європи позитивно оцінили реформу освіти в Україні.

Детальніше про мовні норми закону "Про освіту" та реакції на цей закон деяких країн читайте в матеріалі Василя Балушка "Донбас" і "Крим" на заході України?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter