У Туреччині провели заняття для вчителів української школи

Експрес
У Туреччині провели заняття для вчителів української школи

15 вересня 2017 року «Українська Спілка» спільно з «Київським центром дитячо-юнацького туризму, краєзнавства та військово-патріотичного виховання» провела семінар-практикум для вчителів Української суботньої школи, про це повідомляє ukr-ayna.com.

Захід був проведений за сприяння Посольства України в Туреччині. На заході зібралося 11 вчителів та 3 доповідачів.

Гостей з Київського центру зустріли представники “Української Спілки” Анастасія Стельмах та Мар’яна Табак. Цікаву доповідь для вчителів підготували Стешук Валентина Миколаївна, директор комунального позашкільного навчального закладу “Київський центр дитячо-юнацького туризму, краєзнавства та військово-патріотичного виховання”, Павлюк Анна Юріївна, заступник директора, та Галашев Ілля Ігорович, завідувач відділу національного та патріотичного виховання. Для новоствореної Української суботньої школи вони провели цікавий пізнавальний урок патріотичного виховання, а також привезли цінний наочний матеріал.

Варто зазначити, що центр є профільним позашкільним навчальним закладом. Його основними напрямами діяльності є національно-патріотичний та туристсько-краєзнавчий, що передбачають активну діяльність з виховання патріотизму молодого покоління, вивчення історії рідного краю та довкілля, географічних, етнографічних, історичних об’єктів і явищ соціального життя, оволодіння практичними уміннями та навичками зі спортивного туризму та краєзнавства, організації змістовного дозвілля учнівської молоді.

Усі фото: ukr-ayna.com

Валентина Стешук розказала, що на сьогодні їхній заклад пройшов процес демократизації освіти й суттєво віддалився від канонів радянської школи. Центр є державною комунальною установою й нараховує 1500 діток лише у Києві. Пані директор зауважила, що заклад співпрацює із кожним обласним центром України, ділячись досвідом та ідеями. Навчання абсолютно безкоштовне. Головне завдання центру виховати здорових, освічених та гідних своєї держави дітей.

Ілля Галашев підготував й показав презентацію проведених заходів відділом національного та патріотичного виховання, що на разі тільки починає робити впевнені кроки. Щоб зацікавити дітей, вчителі проводять заняття в активних формах: танці, бойові мистецтва, туристичні походи з елементами національно-патріотичного виховання. Досить часто проходять “уроки мужності” з ветеранами АТО. Велика увага приділяється військово-патріотичним іграм, таким як: «Сокіл» («Джура») для учнів 9-10 класів, “Котигорошко” (для молодшої шкільної групи). За останні кілька років цей напрямок став флагманом патріотичної освіти.

Анна Павлюк розказала й показала основу робити методу викладання – квесту, який вони уже 6 років поспіль активно втілюють у життя. Квест – це бліц-формат здобуття знань. Для його проведення потрібно усього три речі: інформаційні картки, що, зазвичай, виконуються у power point й створюються відповідно до тематики квесту; картки із завданнями, що містять запитання й надаються для заохочення; карта-схема, що є необов’язковою, але виконує функцію зацікавлення в результаті. Сам квест проводиться між командами і виграє той, хто швидше знайде відповіді на всі запитання. Квест слугує єднальним елементом, в результаті якого всі учасники здобувають відчуття команди та діють злагоджено для досягнення спільної мети.

Учасникам семінару було теж сказано про існування в складі центру дитячої туристично-екскурсійної бази “Юний турист”, що розташована у Феофанії, та приймає дітей з усього світу. Мабуть, особливістю цієї бази є надзвичайна територія, а саме ліс, озера, чисте повітря та джерельна вода.