В Україні продовжили безмитне ввезення імпортних пасажирських літаків до 2021 року

Новое Время 3
В Україні продовжили безмитне ввезення імпортних пасажирських літаків до 2021 року

Верховна Рада прийняла за основу і в цілому законопроект, яким пропонується продовжити до 1 січня 2021 року для українських авіаперевізників режим безмитного ввезення в Україну літаків іноземного виробництва.

Про це повідомляє УНІАН.

Відзначається, що закон пропонує продовжити норму, згідно з якою повністю звільняються від сплати мит повітряні судна, що ввозяться на митну територію України.

У пояснювальній записці зазначається, що згідно з діючими нормами Митного кодексу і Закону Про розвиток літакобудівної діяльності, до 1 січня 2018 року діяла норма, яка звільняла українські компанії від сплати митних зборів і ПДВ при ввезенні в Україну літаків іноземного виробництва, таких моделей, як Embraer E145/170/190, Bombardier Q400 і ін. Раніше ця норма була прийнята з метою надання преференцій вітчизняному виробнику - компанії Антонов.

Також у законопроекті йдеться, що українські компанії поки не можуть запропонувати альтернативу іноземним літакам, таким як Embraer E190/E145. При цьому повернення мита і ПДВ на імпортні літаки підвищить їх вартість (наприклад, на 6 млн дол. для літака, який коштує понад 30 млн дол.), а, отже, і вартість авіаквитків.