Вчені виявили під льодами Антарктиди 91 новий вулкан

Гордон 1
Вчені виявили під льодами Антарктиди 91 новий вулкан

Учені виявили під антарктичним льодовиковим покривом 91 новий вулкан. Нові дослідження були проведені науковими співробітниками Единбурзького університету за допомогою радарів і знімків із космосу під час вивчення Західно-антарктичного рифту, повідомляє телеканал Sky News.

Висота вулканів, прихованих під товщею льоду, становить від 100 до 3850 метрів, товщина льоду, який їх покриває, у деяких місцях перевищує 4 км.

Раніше було відомо, що в регіоні існує 47 підлідних вулканів.

На думку геологів, система нагадує східно-африканський вулканічний масив, який раніше вважали найбільшим скупченням вулканів у світі.

Поки невідомо, чи активні виявлені вулкани, проте попередні дослідження демонструють, що в періоди потепління в регіоні можлива вулканічна активність. Якщо виверження все-таки станеться, воно не обов'язково розтопить увесь лід поблизу, але з огляду на кількість вулканів і при подальшому потеплінні рельєф континенту може значно змінитися, уважають дослідники. Окрім того, вони припустили, що танення льодів над кратерами спричинить більшу активність вулканів.

Учені сподіваються, що нове відкриття дасть змогу зрозуміти, як вулкани впливають на довгострокові коливання крижаного покриву.