У Мінську домовились відновити мобільний зв’язок на Донбасі

Новое Время 2
У Мінську домовились відновити мобільний зв’язок на Донбасі

Учасники переговорів у Мінську 14 березня домовилися про алгоритм відновлення мобільного зв'язку на території окупованого Донбасу, якого на цій території немає вже два місяці.

Про це за підсумками перемовин у Мінську 14 березня повідомила прес-секретар другого президента України, представника країни в ТКГ Леоніда Кучми Дарина Оліфер.

Ремонт мереж відбуватиметься силами компанії Vodafone-Україна "за участю ОБСЄ з дотриманням українського законодавства".

Оліфер додала, що українська сторона в черговий раз озвучила вимогу терміново повернути рухомий склад Укрзалізниці. Це понад 30 тисяч вантажних і пасажирських вагонів і більше 300 локомотивів.

Київ також наполягає на тому, щоб РФ виконала свої обіцянки і вплинула на підтримуваних Росією бойовиків з метою відкриття контрольно-пропускного пункту Золоте.

"За даними ООН впродовж січня-лютого 2018 року на Донбасі не зафіксовано жодної загибелі цивільних осіб. Проте сталого миру так і не забезпечено", - повідомили в Мінську.

Нагадаємо, основною причиною відсутності зв'язку мобільного оператора Vodafone-Україна на окупованій території Донецької області є знеструмлення обладнання.

11 січня жителі окупованого Донбасу залишилися без мобільного зв'язку Vodafone України. Компанія була останнім оператором, яка надавала послуги зв'язку на непідконтрольних територіях.

У Vodafone-Україна додали, що зараз більше третини їх обладнання на непідконтрольною України території Донбасу перебуває в неробочому стані. А розрив, швидше за все, стався в окупованих районах Донецької області.

У Донецьку почали активно продавати сім-карти місцевого оператора Фенікс. За стандартною ціною по 120 рублів (60 грн) можна було придбати з великими чергами, а перекупники пропонували альтернативу, проте вже за 1000 рублів (500 грн).

17 січня на непідконтрольних територіях Донбасу почалися роботи для ремонту пошкодженого кабелю, через що не було єдино можливою мобільного зв'язку в регіоні, яку надавав оператор Vodafone України.

19 січня компанія Vodafone завершила ремонтні роботи і відновила пошкоджене обладнання на окупованій території Луганської області. Там також заявили, що в Донецькій області мережа не працює з невідомих причин.