Дев'ять жінок поскаржилися на сексуальні домагання в кіностудії режисера фон Трієра

Гордон 2
Дев'ять жінок поскаржилися на сексуальні домагання в кіностудії режисера фон Трієра

Відразу дев'ятеро жінок заявили про неналежну сексуальну поведінку в данській кінокомпанії Zentropa, засновником якої є режисер Ларс фон Трієр. Про це повідомляє видання Politiken.

Одну з найбільших кіновиробничих компаній у Скандинавії Zentropa було удостоєно найпрестижніших нагород у Каннах, Берліні та Лондоні. Проте в її стінах сексуальні домагання і "систематична деградація" давно стали частиною робочого середовища, пише видання.

Звинувачення жінок адресовані продюсеру Петеру Ольбеку Єнсену, який нібито дозволяв собі чіпати співробітниць за груди і сідниці, влаштовувати корпоративні конкурси із сексуальним підтекстом.

Його поведінка стосувалася як жінок – співробітниць компанії, так і молодих дівчат-стажисток.

Коментуючи звинувачення, Єнсен заявив, що не пам'ятає про можливі інциденти, але зазначив, що "ймовірно, вони були". Він не згоден із тим, що такі дії з його боку були систематичними, і підкреслив, що ніколи не переходив "червоної межі".

На початку жовтня газета The New York Times опублікувала розслідування про сексуальні домагання голлівудського продюсера Гарві Вайнштейна щодо актрис і підлеглих, які, за даними видання, тривали протягом кількох десятків років.

Актриси Анджеліна Джолі, Гвінет Пелтроу, Кара Делевінь, Азія Ардженто, Ешлі Джадд, Роуз Макгоун, Люсія Столлер, Міра Сорвіно, Розанна Аркетт заявили про те, що знали або самі зіткнулися із сексуальними домаганнями з боку Вайнштейна. За даними CNN, кількість жінок, які звинувачують продюсера в домаганнях, сягла 40.

Після цього американський актор Ентоні Репп, мексиканський актор Роберто Кавазос, британський бармен Деніел Біл та американський режисер Тоні Монтана заявили про сексуальні домагання з боку актора Кевіна Спейсі. Також девятеро колег актора по зйомках у серіалі "Картковий будинок" повідомили, що він зробив знімальний процес "токсичним" і поводився як "хижак".

Також про домагання заявив охоронець співачки Мерайї Кері Майкл Анелло. За його словами, вона навмисно з'являлася перед ним у розхристаному прозорому пеньюарі.

У секс-скандали потрапили й інші політики, спортсмени, діячі культури.