Дефолт скасовується: золотовалютні запаси країни ростуть завдяки заробітчанам і цінам на сировину

АСН
Дефолт скасовується: золотовалютні запаси країни ростуть завдяки заробітчанам і цінам на сировину
Дефолт скасовується: золотовалютні запаси країни ростуть завдяки заробітчанам і цінам на сировину

Золотовалютні запаси України залишатимуться стабільними протягом, як мінімум, півтора року, що захистить країну від можливо дефолту навіть у разі відмови від співпраці з Міжнародним валютним фондом. Таку думку висловив економічний експерт Віктор Скаршевський на прес-конференції, передав кореспондент АСН.

"Стабільність, неймовірна стабільність. Якби не українські гастарбайтери і зовнішня економічна кон'юнктура, то курс, природно, був зовсім іншим", - зазначив експерт. За його словами, стабільність курсу національної валюти полягає в сприятливій зовнішньоекономічній кон'юнктурі, тому що з 2016 року ціни на метал, руду і зерно ростуть, відповідно, зростають і надходження в країну.

Зокрема, ціни на метал в минулому році зросли на 40%, з початку поточного року - ще на 15%. Також надходженням валюти в країні сприяв хороший урожай зернових, а також зростаючі доходи українських трудових мігрантів, які вони привозять або пересилають в Україну. Так, в минулому році гастарбайтери привезли в країну 9,2 млрд доларів.

При цьому він додав, що від МВФ за останні кілька років Україна отримала всього 2,1 млрд доларів, які не зіграли великої ролі в забезпеченні стабільності платіжного балансу країни. Крім того, сальдо прямих іноземних інвестицій скоротилося з 620 млн доларів в минулому році до 400 млн доларів в поточному - за підсумками перших 4 місяців року.

Як пояснив В. Скаршевський, якщо зараз золотовалютні резерви України становлять близько 18 млрд доларів, то до кінця наступного, після всіх виплат кредиторам і навіть без нових траншів донорів цей показник складе 15-16 млрд доларів. "Це вже не так добре, але цей баланс легко компенсується за допомогою невеликої девальвації на 1-2 гривні за долар", - додав економіст.

Нагадаємо, Європейський союз схвалив виділення  обіцяної макрофінансової допомоги Україні в розмірі 1 мільярда євро. Про це повідомив журналіст Радіо Свобода Рікард Йозвяк.