Це боротьба за збереження Ради Європи, – Заліщук про Росію в ПАРЄ

Канал 24 4
Це боротьба за збереження Ради Європи, – Заліщук про Росію в ПАРЄ

Таку думку висловила народний депутат Світлана Заліщук у Facebook.

Вона вважає, що скасування санкцій перетворить Раду Європи в бізнес форум, де торгують геополітичними інтересами.

Заліщук нагадала, що у 2014 – 2017 роках ПАРЄ ухвалила цілу низку резолюцій, де голосами сотень депутатів з 46 країн світу сказала, що Росія має повернути Крим Україні, має забрати війська з Донбасу, зупинити вогонь, звільнити заручників.

Читайте також: Фінт Кремля у ПАРЄ: як це розцінювати

Сьогодні лідер італійської делегації разом з іншими колегами всупереч цим резолюціям, які базувалися на статуті Ради Європи, намагаються зняти санкції з російської делегації, – додала вона.

Нардеп нагадала, що згідно зі статутом Ради Європи "кожен член обов'язково повинен визнати принципи верховенства права та здійснення прав людини і основних свобод всіма особами, які знаходяться під його юрисдикцією".

Вважаю, що українське МЗС та українська делегації повинні розглянути можливість порушити проти цих політиків процедуру щодо перевищення своїх повноважень, – додала Заліщук.

На думку Заліщук, боротьба за збереження санкцій проти російської делегації в ПАРЄ ніщо інше як боротьба власне за існування самої Ради Європи, за існування того фундаменту, на якому вона побудована.