Чотириразовий олімпійський чемпіон: Рішення МОК більш ніж справедливо. Я вважаю, що це нас погладили по голівці

Гордон
Чотириразовий олімпійський чемпіон: Рішення МОК більш ніж справедливо. Я вважаю, що це нас погладили по голівці

Чотириразовий олімпійський чемпіон із біатлону, росіянин Олександр Тихонов уважає справедливим рішення Міжнародного олімпійського комітету (МОК) про відсторонення Олімпійського комітету Росії від зимової Олімпіади в Південній Кореї. Про це він заявив виданню The Insider.

"Рішення МОК щодо росіян більше ніж справедливе. Я вважаю, що це нас погладили по голівці. Тільки в біатлоні протягом шести років було зареєстровано приблизно 20 випадків застосування допінгу – це відбувалося перед Сочі. Упевнений, що ми повинні в ноги кланятися панові Баху (голові МОК Томасу Баху."ГОРДОН".) – це дасть Росії шанс почати життя з чистого аркуша", – зазначив Тихонов.

Він додав, що російських чиновників, зокрема колишнього міністра спорту Віталія Мутка, покарали справедливо.

"Заслужено покарали Мутка, його взагалі треба відправити в Магадан... Якби я був президентом Росії, Мутко вже сидів би у в'язниці, стовідсотково", – наголосив багаторазовий олімпійський чемпіон.

За словами Тихонова, про проблеми з допінгом у Росії він говорив на нараді в Олімпійському комітеті ще у 2004 році.

"Благав звернути увагу на ці проблеми і попереджав, що настане день, коли ми зганьбимося на весь світ. І цей день настав. Давно треба було ухвалити закон за прикладом Італії, де за вживання допінгу спортсмену загрожує п'ять років в'язниці", – заявив колишній спортсмен.

Тихонов упевнений, що російським спортсменам варто поїхати на Ігри під нейтральним прапором, щоб довести свою майстерність.

5 грудня Міжнародний олімпійський комітет через систематичне порушення антидопінгових правил відсторонив від участі в Олімпіаді 2018 року в південнокорейському Пхьончхані Національний олімпійський комітет РФ.

Водночас до участі в Іграх допустять окремих російських спортсменів, які виконають кваліфікаційний норматив і пройдуть спеціальні допінг-тести. Вони змагатимуться під олімпійським прапором як "олімпійські атлети з Росії". У разі перемоги представника РФ на його честь буде виконано олімпійський гімн. Спортсменам із Росії заборонять наносити на форму національну атрибутику.

Виконком МОК також довічно відсторонив від будь-якої участі в Олімпіадах Мутка і його колишнього заступника Юрія Нагорних.

Російські спортсмени ухвалять рішення про участь в Олімпіаді 2018 року 12 грудня.