Син Дональда Трампа контактував із WikiLeaks щодо передвиборчої кампанії свого батька, – ЗМІ

Канал 24 1
Син Дональда Трампа контактував із WikiLeaks щодо передвиборчої кампанії свого батька, – ЗМІ

Представник WikiLeaks 20 вересня 2016 року зв'язався із Трампом-молодшим за допомогою особистого повідомлення в Twitter, передає The Wall Street Journal.

Читайте також: Штаб Трампа знав про злом пошти Клінтон заздалегідь, – The New York Times

У повідомленні йшлося про підготовку до запуску сайту WikiLeaks, який "повинен був привернути увагу до зв'язків між Трампом-старшим і президентом Росії Володимиром Путіним", зазначає видання із посиланням на електронний лист, що надійшов у розпорядження редакції.

Відповідно до цього листа, син президента відповів на наступний день, що він не знав про організацію, що стоїть за сайтом, але подякував за інформацію і сказав, що "розпитає" про це, – уточнює WSJ.

Згодом син президента США надіслав електронного листа щодо своєї переписки із WikiLeaks високопоставленим помічникам команди Трампа: тодішньому керівнику штабу Стіву Беннону, старшому раднику Трампа Джареду Кушнеру і директору з цифрових технологій Бреду Парскейлу.

У понеділок Трамп-молодший опублікував свою переписку з WikiLeaks у своєму Twitter-акаунті, вказавши, що сайт послав йому декілька повідомлень, які він натомість проігнорував, додає видання.

Зокрема, WikiLeaks просила Трампа-молодшого надіслати податкові декларації його батька і пропонувала майбутній адміністрацій, у разі її перемоги, порекомендувати послом Австралії у США Джуліана Ассанжа, засновника шведської інтернет-компанії.

Читайте також: Кремлівська юристка розповіла нові деталі зустрічі із Трампом-молодшим

Американська газета зауважує, що обмін повідомленнями між сином президента США і WikiLeaks – перше свідчення прямих контактів між високопоставленими чиновниками штабу Трампа і організацією WikiLeaks, що базується в Швеції.

Нагадаємо, спецпрокурор Роберт Мюллер вже висунув офіційні обвинувачення у справі про зв’язки штабу Трампа із Росією декільком соратникам президента США. Так, 30 жовтня ФБР арештувало екс-керівника передвиборчої кампанії Трампа Пола Манафорта та його бізнес-партнера Ріка Ґейтса.

Цього ж дня був затриманий і Джордж Пападопулос – колишній радник Трампа із питань зовнішньої політики, який напередодні, 5 жовтня, зізнався у дачі неправдивих свідчень спецагентам ФБР щодо його контактів із росіянами під час передвиборчої кампанії в США у 2016-му.