Європарламент висловив підтримку НАБУ і закликав Україну до консолідації

iPress.ua
Європарламент висловив підтримку НАБУ і закликав Україну до консолідації

Про це йдеться в заяві європейських депутатів та членів групи друзів Європейської України, поширеній в четвер у Брюсселі, передає УНІАН.

"Ми хотіли б висловити нашу повну підтримку роботи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), яку очолює Артем Ситник. Ми переконані, що для того, щоб активізувати зусилля НАБУ, необхідно прискорити процес створення антикорупційного суду", - йдеться в заяві.

Депутати також "приєдналися до президента Петра Порошенка в його проханні до Верховної Ради і очікують, що нинішній проект закону "Про антикорупційні суди" буде знято з порядку денного і значно переглянутий".

"Нарешті, ми хочемо підкреслити, що очікуємо справжньої консолідації і спільної роботи всіх державних інститутів і всіх, хто ухвалюють рішення, справжньої боротьби з корупцією. Це завдання, безсумнівно, є найважливішим елементом порядку денного асоціації Україна-ЄС і, що ще важливіше, залишається однією з основних вимог і очікувань людей в сучасній постмайданній Україні", - переконані члени Європарламенту.

Вони також вітають сьогоднішню заяву президента України і його заклик боротися з корупцією з "більшою рішучістю".

Нагадаємо, раніше США, Євросоюз і Великобританія випустили жорсткі заяви на захист НАБУ, звинувативши Генпрокуратуру і Службу безпеки у зриві операції бюро та втручанні у його роботу.

Нагадаємо, вчора, 6 грудня, голови фракцій "Блок Петра Порошенко" і "Народний фронт" Артур Герасимов і Максим Бурбак внесли до Верховної Ради законопроект, згідно з яким депутатам дозволяється звільняти директора Національного антикорупційного бюро, главу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та його заступників, а також директора Державного бюро розслідувань.

Також генпрокурор Юрій Луценко заявляє, що директор НАБУ Артем Ситник "не впорався із дотриманням чинного законодавства", займається дискредитацією українських правоохоронців і йому загрожує ув'язнення через методи роботи агентів Бюро.

29 листопада у Держміграційній службі заявили про затримання "агента" НАБУ Титункова під час спроби передачі хабара першому заступнику голови ДМС Діні Пімаховій.

Чиновниця Держміграційної служби заперечує вимагання хабара в агента НАБУ.

30 листопада в НАБУ заявили про зрив спецоперації через втручання СБУ та Генпрокуратури. У заяві вказується, що працівники СБУ незаконно затримали агента НАБУ, який документував один "з епізодів за участю першого заступника голови Державної міграційної служби".

Причини того, що відбувся зрив спецоперації, на думку директора НАБУ Ситника, це відсутність права на автономне прослуховування, закон про яке не приймає парламент.

Керівники правоохоронних органів по різному трактують цей інцидент: в Бюро заявляють про зрив важливої антикорупційної операції, а в Генпрокуратурі вважають неприпустимим те, що детективи сплановано провокували чиновницю ДМС на отримання хабара.