У НАЗК придумали, як закрити третину партій

Експрес
У НАЗК придумали, як закрити третину партій
Національне агентство з питань запобігання корупції пропонує анулювати реєстрацію політичної партії за неподання нею фінансового звіту двічі за рік. Про це заявила глава НАЗК Наталія Корчак, повідомляється на офіційному сайті відомства.
"На сьогодні в Україні зареєстровано 352 політичні партії, проте звіти про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру приходять не від усіх. У середньому, 80-100 партій перебувають поза політичним процесом, є партіями-невидимками. Тепер є потреба вирішити проблему створених і зареєстрованих партій, які не здають звіти про майно, не ведуть політичну діяльність і не несуть ніякої відповідальності за неподання звітності", - зауважила Корчак.
НАЗК пропонує додати в закон "Про політичні партії в Україні" вимогу, відповідно до якої підставою для анулювання реєстраційного свідоцтва партії може бути неподання політичною партією двічі протягом календарного року звіту про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру до НАЗК.
Зараз, відповідно до закону, політична партія щоквартально, не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу, зобов'язана подати в НАЗК у паперовій формі (за підписом керівника політичної партії, завіреної печаткою політичної партії), а також на електронному носії звіт політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за відповідний квартал, а також публікує такий звіт на своєму офіційному веб-сайті (за наявності) в цей же термін.