Тисячі мирних жителів Донбасу отримують допомогу від Гуманітарної штабу Ріната Ахметова

Сегодня
Тисячі мирних жителів Донбасу отримують допомогу від Гуманітарної штабу Ріната Ахметова

Два роки тому Гуманітарний штаб Ріната Ахметова підвів один з підсумків своєї діяльності: в жовтні кількість жителів Донбасу, які отримали допомогу Гумштаба, перевищила мільйон чоловік. З першого дня своєї роботи – з травня 2014 року – Штаб активно евакуював людей з особливо гарячих точок на сході України і розміщував їх на мирній території, допомагав медикаментами вагітним, людям похилого віку та маленьким дітям. Наймасштабнішим починанням Гуманітарного штабу Ріната Ахметова стала роздача продуктової допомоги.

Війна

"Ми жили тоді в Ясинуватському районі. Війна у нас була майже за парканом, кожен день – вибухи і стрілянина. У мене була хвора старенька мама, яку неможливо було кудись вивезти, вона нетранспортабельна була абсолютно. Тому ми і сиділи під снарядами весь час. Коли зовсім страшно було – ховалися в підвалі, а мама залишалася нагорі... Ви не уявляєте, як мені було, коли моя рідна мама могла в будь-яку хвилину загинути від осколків, а я ховаюся в підвалі і плачу, що не можу її сюди затягнути! – зі сльозами згадує страшні дні 2014 року пенсіонерка Зоя Якимчук. – Трохи заспокоювало те, що мама була глуха і не все чула. Хоча одного разу вночі, коли обстріл був знову, вона запитала мене: "Доча, а що, у нас війна почалася? "Я кажу: "Ні, то на вулиці щось стукає". А вона подивилася на мене і каже: "Не обманюй! Тобі треба думати, як живій залишитися, і як прогодуватися, тому що коли війна – завжди голод починається".

Зоя Миколаївна каже, що з початком перших військових дій їх крихітне село залишилося без продовольчого постачання. Закрилися магазини, ніхто не поспішав везти продукти в щодня і щоночі обстрілюване село. Рятувала консервація і трошки город, але чим ближче до зими, тим було ясніше, що на одних помідорах не прожити.

"Одного разу сусідка бігла повз мій паркан і крикнула, що по селу ходять люди і питають, у кого в будинках є люди похилого віку і маленькі діти. Це були хлопці з Гуманітарного штабу Ріната Ахметова. Вони записали мене і мою маму і сказали: "Чекайте, привеземо вам продукти". Пам'ятаю, я зібрала всі гроші, які були в будинку – думала, треба ж заплатити за продукти. Виявилося, не треба... Багато жінок плакали біля цих пакетів з продуктами, що хтось про них подбав. Тому що вони теж сім'ї свої помідорами годували і не знали, як далі жити", – говорить пенсіонерка.

Не від голоду

На жаль, мама Зої Миколаївни померла через півроку. "Мама пішла від старості і важкої хвороби, а не від голоду. Не мучилася, не страждала. Дуже любила вівсяну кашу з цукром", – поділилася Зоя Якимчук. Зараз вона живе в Мар'їнці та, згадуючи про страшні дні три роки тому, завжди підкреслює: якщо б не Гумштаб – смертей в її селі було б набагато більше...

"Мільйон людей особисто не менше одного разу отримали допомогу від Гуманітарної штабу Ріната Ахметова. З огляду на, що продуктові набори допомагають вижити цілої сім'ї, кількість людей, яким допоміг Штаб, ще більше. Штаб – найбільша за обсягами наданої допомоги гуманітарна місія в Україні в зоні збройного конфлікту", – підкреслила координатор Гумштаба Римма Філь.

За минулі роки принципи роботи Гуманітарного штабу Ріната Ахметова не змінилися. Як і раніше допомогу отримують сотні і тисячі мирних жителів Донбасу.