Реадмісія Саакашвілі була законною, але є питання до процедури – омбудсмен (Відео)

5 канал

Реадмісія екс-президента Грузії, лідера "Руху нових сил" Міхеіла Саакашвілі з України в Польщу була законною, однак є питання до процедури її здійснення. Про це в ефірі програми "Інформаційний вечір" на "5 каналі" повідомила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

"Реадмісія дійсно була законною. Інше питання, яким чином вона проводилася чи і не було у даному випадку надмірного застосування сили по відношенню до людини. Це питання, яке залишається. Залишається питання щодо транспортування - це одне з питань, яке я задала і прикордонній, і міграційній службі. Є ще деякі процедурні питання, які стосуються саме реадмісії, на які я би хотіла отримати відповіді, і залишається ще одне питання: чи можна здійснювати реадмісію особи, яка сьогодні має статус обвинуваченого", - прокоментувала Лутковська.

Вона також нагадала, що вже відкрито відповідні провадження, а офіс омбудсмена звернувся із запитами до Державної прикордонної, Державної міграційної служби та інших відомств щодо процедури реадмісії Саакашвілі.

"Запити тільки відправлені, я чекаю відповіді. У залежності від того, якими вони будуть, можна буде говорити про порушення чи ні", - пояснила Лутковська.

Повну версію розмови з уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Валерією Лутковською дивіться тут:

Нагадаємо, 12 лютого 2017 року ЗМІ повідомили про арешт Міхеіла Саакашвілі. Нібито політика викрали з одного зі столичних ресторанів. Згодом стало відомо, що силами працівників ДПСУ Саакашвілі повернули до Польщі. Не минулося без сутички, бо невідомі з оточення лідера "Руху нових сил" накинулися на правоохоронців.

Дивіться також фотогалерею за темою: