Стало відомо, коли санкції “доб’ють” Росію остаточно

Експрес
Стало відомо, коли санкції “доб’ють” Росію остаточно

Санкції країн Заходу, накладені на Росію за окупацію Криму та агресію на Донбасі, справлять потрібний ефект через 5-10 років і вдарять по енергетиці і оборонній сфері РФ. Про це “Народна Правда” пише з посиланням на “Сегодня”.

Про це колишній заступник помічника міністра оборони США з питань України та Євразії, науковий співробітник Атлантичної ради Майкл Карпентер розповів в інтерв’ю виданню.

“Санкції були ефективні, тому що вони вплинули на російську економіку. Але вони не були достатньо жорсткими. Багато з тих санкцій, які були введені, матимуть ефект через п’ять або 10 років, тому що вони впливають на розвиток енергетичних ресурсів або розвиток оборонної сфери . Але не зараз, а в майбутньому. Санкції, які ми прийняли, не впливають прямо зараз, і вони слабкі. Нам потрібно посилювати їх”, — підкреслив науковий співробітник Атлантичної ради.

За його словами, США не мають потреби в тому, щоб європейці зробили це, “ми можемо прийняти, наприклад, блокуючі санкції відносно провідних російських банків. І такі санкції мали б негайний економічний ефект, сильний для Росії. І це змусило б російських лідерів заново подивитися на ситуацію на Донбасі і переглянути свої дії”.

“Поки за шкалою від одного до 10 наші санкції — на двійку. Ми повинні, як мінімум, підвищити їх до трійки, якщо не до чотирьох, п’яти або шести”, — підсумував колишній заступник помічника глави Пентагону.