МЗС України заявило про підготовку до виходу з СНД та денонсації договору про дружбу з Росією - нардеп

Новое Время 2
МЗС України заявило про підготовку до виходу з СНД та денонсації договору про дружбу з Росією - нардеп

Міністерство закордонних справ України має намір звернутися до президента Петра Порошенка з пропозиціями щодо виходу з органів СНД та денонсації Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією.

Про це повідомила народний депутат від Блоку Петра Порошенка, член парламентського комітету у закордонних справах Світлана Заліщук з посиланням на заяву очільника МЗС Павла Клімкіна.

"Міністр Павло Клімкін на нашому комітеті у закордонних справ анонсував, що МЗС підготувало пропозиції для президента щодо виходу з органів СНД та денонсації Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією. На питання, коли можна очікувати таких рішень, міністр відповів, що рішення за главою держави", - заявила вона на своїй сторінці в Facebook.

Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною був укладений у 1997 році. Це основоположний документ українсько-російських відносин, який передбачає стратегічне партнерство "на основі принципів взаємної поваги, суверенної рівності, територіальної цілісності, непорушності кордонів, мирного врегулювання спорів, незастосування сили або загрози силою, включаючи економічні та інші способи тиску".

Нагадаємо, що перший заступник голови комітету Держдуми РФ у справах СНД, євразійської інтеграції та зв'язків зі співвітчизниками Костянтин Затулін запропонував денонсувати Договір про дружбу, співробітництво та партнерство між Росією й Україною в тій частині, де країни визнають територіальні кордони одна одної.