"Людське співчуття в РФ не працює". До викраденого українця Гриба вдруге не пустили лікарів

Новое Время

У п’ятницю, 13 жовтня, російська сторона вдруге не пустила лікарів та українського консула до незаконно утримуваного в РФ українця Павла Гриба, повідомив його батько Ігор Гриб.

"Другий день українські лікарі Василь Притула та Юрій Кучин намагаються потрапити до Павла. Другий день відмова. <…> Просто людське співчуття не працює в РФ", - заявив він на своїй сторінці в Facebook.

За словами Гриба-старшого, російський слідчий відмовився від зустрічі з українським консулом і лікарями, незважаючи на листи з Європейського Суду з прав людини та звернення державних органів влади України.

Нагадаємо, що 12 жовтня до 19-річного громадянина України Павла Гриба не пустили українських медиків, які спеціально прибули до нього.

Відомо, що українець через синдром портальної гіпертензії змушений щодня приймати ліки. Порушення їх прийому, за словами рідних, може призвести до фатальних наслідків. Однак в російському СІЗО належна медична допомога йому не надається.


Павло Гриб зник в Білорусі 24 серпня. Його батько, який раніше працював в Державній прикордонній службі України, відразу припустив, що його викрали співробітники ФСБ РФ.

7 вересня генеральне консульство України в Ростові-на-Дону отримало повідомлення від ФСБ РФ в Краснодарському краї про утримання Павла Гриба в СІЗО Краснодара. ФСБ РФ звинувачує його в "тероризмі" (ст. 205 Кримінального Кодексу РФ, санкція статті передбачає позбавлення волі від десяти до 15 років).

Гриба ще до прибуття в Білорусь заочно заарештували на два місяці - до 17 жовтня.