Геращенко засудила позицію Білорусі під час голосування за резолюцію ООН щодо Криму

Дзеркало Тижня 2
Геращенко засудила позицію Білорусі під час голосування за резолюцію ООН щодо Криму

Білорусь разом з Росією висловилися проти резолюції.

Білорусь стала однією з 25 країн, які висловилися проти резолюції "Стан прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)", незважаючи на свої заяви про нейтральну позицію, зазначила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко в Facebook.

"Це - не нейтральна позиція, а цілком конкретна. Нейтральні країни хоча б утрималися, Білорусі знову не вистачило "нейтральності" для іншої від РФ позиції. Але при цьому Мінськ претендує на певні миротворчі лаври, відзначаючи, що створює нейтральний майданчик для переговорів по Донбасу... Це другий ніж у спину України. Після подібного минулорічного голосування", - написала Геращенко.

Вона також подякувала за просування резолюції посла України в ООН Володимира Єльченка, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза і уповноваженого президента України у справах кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва.

"Голосування в Генасамблеї за цією принциповою для України резолюції - у грудні. Ми б хотіли бачити хоча б нейтральність від тих країн, які голосно заявляють про свою нейтральність, громадяни яких представлені в місії СММ ОБСЄ і які хочуть долучитися до миротворчої місії у Донбасі", - додала віце-спікер.

Читайте також: У Клімкіна назвали головну мету нової резолюції ООН щодо Криму

Як повідомлялося, 14 листопада Третій комітет Генеральної асамблеї ООН підтримав проект резолюції "Стан прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". Документ підтримали представники 71 держави, 77 – утрималися, 25, у тому числі РФ, – проголосували проти

Резолюція засуджує порушення, обмеження прав людини, дискримінацію кримських татар, українців та представників інших етнічних і релігійних груп з боку російських окупантів; застосування законодавства РФ на анексованій території і примусове переведення громадян України в російське громадянство.

У проекті резолюції міститься вимога до Росії виконати рішення Міжнародного суду ООН щодо поновлення прав і свобод громадян України на півострові і заклик забезпечити освітній процес українською і кримськотатарською мовами.

Крім того, документ містить заклик негайно скасувати рішення про оголошення Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборону його діяльності, а також покласти край практиці примусу жителів Криму до служби в російській армії, в тому числі за допомогою тиску або пропаганди.

Проект резолюції засуджує відмову в доступі на територію Криму моніторингової місії ООН з прав людини в Україні незважаючи на чинний мандат місії.

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter