Дерипаска відмовився від позову до Associated Press

Гордон
Дерипаска відмовився від позову до Associated Press

Російський бізнесмен Олег Дерипаска відмовився від позову до інформагентства Associated Press. Про це повідомило видання Politico.

Дерипаска відкликав апеляцію на рішення окружного суду США, який раніше відхилив його позов до агентства.

Представник AP Лорен Істон зазначила, що сторони не укладали жодних угод і що агентство вітає рішення про відкликання позову.

Журналісти Asociated Press Джефф Горовіц і Чад Дей із посиланням на джерела 22 березня написали про співпрацю Дерипаски з екс-керівником передвиборчого штабу президента США Дональда Трампа Полом Манафортом.

Associated Press повідомило, що Манафорт таємно працював на Дерипаску в інтересах президента Росії Володимира Путіна. За даними агентства, він розробив стратегію, яка передбачала дискредитацію антиросійської опозиції в пострадянських країнах.

Зазначають, що в межах цього плану в червні 2005 року Манафорт висловлював готовність "упливати на політику, ділові стосунки і висвітлення подій" у США, Європі і пострадянських країнах, унаслідок чого користь мав одержати Путін. За інформацією агентства, свою стратегію Манафорт презентував Дерипасці, який уклав із ним контракт на $10 млн на рік. Угода діяла з 2006 року і тривала як мінімум до 2009 року.

Після виходу статті представники Дерипаски запропонували агентству спростувати деякі твердження, проте журналісти відмовилися.

23 березня прес-секретар президента Російської Федерації Володимира Путіна Дмитро Пєсков відкинув причетність Кремля до дій Манафорта і російського мільярдера Дерипаски.

У своєму позові, поданому в травні 2017 року, російський мільярдер стверджував, що видання навмисно опустило "основні деталі" про його участь у політичному житті України у 2005 році, під час його стосунків із Манафортом.

18 жовтня окружний суд у США відхилив позов Дерипаски у справі про наклеп на Associated Press, але він подав апеляцію.