Переворот у Зімбабве. Військові взяли під варту президента та його дружину

Тиждень 1

Після того, як військові підрозділи Зімбабве увійшли у столицю країни Хараре, вони взяли під варту президента Роберта Мугабе і його дружину Грейс. Про це повідомляє Associated Press з посиланням на заяву представника місцевих військових.

Неназвані джерела місцевого видання News24, в свою чергу, повідомляють, що глава республіки вже домовився про те, щоб його дружина покинула країну, поки він готується піти у відставку.

Як відомо, події в Хараре, почали розгортатися ввечері 14 листопада після того, як "основны позиції" в місті на бронетранспортерах зайняли озброєні солдати.

Наголошується, що зімбабвійська армія відмовилася вважати такі дії військовим переворотом.

Те, що трапилося, вона назвала "безкровною корекцією".

"Нашою метою є злочинці навколо нього, які скоюють злочини, що викликають соціальні та економічні проблеми в країні", - пояснили в армії. Цих людей, за його словами, військові хочуть "притягнути до відповідальності".

Як передає Associated Press, зараз військові контролюють урядові установи країни, а також патрулюють вулиці Хараре.

Нагадаємо, 14 листопада в околицях столиці Зімбабве Хараре були помічені танки після того, як командувач збройних сил заявив про готовність втрутитися в дії керівництва країни, яке проводить "чистки" у правлячій партії. Після цього зімбабвійський головнокомандувач Костянтино Чивенга пред'явив керівництву країни ультиматум з чотирма вимогами.