Наливайченко вважає, що ситуацією навколо антикорупційних органів влада підірвала міжнародну довіру до України

Гордон
Наливайченко вважає, що ситуацією навколо антикорупційних органів влада підірвала міжнародну довіру до України

Ситуацією, яка склалася навколо українських антикорупційних органів, влада підірвала міжнародну довіру до України. Про це заявив колишній керівник Служби безпеки України, лідер руху "Справедливість" Валентин Наливайченко в ефірі каналу NewsOne 6 грудня, повідомляє його прес-служба.

"Лише за останні дні пролунало з десяток жорстких заяв від США, ЄС, МВФ, впливових західних лідерів і політиків! Брехуни і корупціонери відверто грають на боці російського агресора. Саме їхня злочинна діяльність послаблює Україну і є причиною зубожіння людей", – заявив політик.

6 грудня голови фракцій Блоку Петра Порошенка і "Народного фронту" Артур Герасимов і Максим Бурбак зареєстрували законопроект №7362, яким пропонують надати Верховній Раді право висловлювати недовіру главам НАБУ, САП та членам НАЗК.

Згідно з ініціативою, питання про висловлення парламентом недовіри керівникам відомств можуть виносити на розгляд парламенту за пропозицією президента, Кабінету Міністрів або 150 народних депутатів. Висловлення недовіри вказаним чиновникам спричиняє їх відставку.

Законопроект засудили міжнародна антикорупційна організація Transparency International, коаліція експертів "Реанімаційний пакет реформ" (об'єднує 80 організацій) і директор Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард.

Екс-помічник заступника глави Пентагону з питань України та Євразії Майкл Карпентер зазначив, що буде рекомендувати скоротити всю урядову допомогу Вашингтона Києву, якщо Рада зважиться на звільнення директора НАБУ Артема Ситника.

7 грудня законопроект зняли з порядку денного.